pl

7 najpopularniejszych wykresów Asany do śledzenia danych w czasie rzeczywistym

Przeczytaj ten artykuł w języku francuskim, niemieckim, portugalskim, hiszpańskim, chińskim tradycyjnym, rosyjskim, niderlandzkim, koreańskim, szwedzkim, włoskim, angielskim lub japońskim.

Czy często doskwiera Ci poczucie braku informacji na temat pracy Twojego zespołu? Co prawda widzisz, że zadania są wykonywane, a projekty są popychane do przodu, ale nie masz pewności, czy Twój zespół działa w wydajny i zrównoważony sposób.

Z pomocą Uniwersalnego raportowania możesz uzyskać szczegółowy wgląd w status zadań i projektów realizowanych przez Twój zespół w czasie rzeczywistym i dowiedzieć się, jakie działania należy podjąć – np. poprosić o zwiększenie budżetu, zwiększyć liczbę pracowników lub dokonać ponownego przydziału zadań. Dzięki możliwości tworzenia różnego rodzaju pulpitów nawigacyjnych, możesz uzyskać dane na temat każdego projektu i zespołu, przeglądać informacje w czasie rzeczywistym, a także rozwiązywać drobne problemy zanim przerodzą się w większe.

Jak wygląda Uniwersalne raportowanie w praktyce? Oto siedem najpopularniejszych wykresów Asany do śledzenia pracy z każdej perspektywy.

1. Sprawdzaj, na jakim etapie znajdują się aktualnie Twoje projekty, w dowolnym momencie

Nie pozwól, aby jakiekolwiek zadanie Cię zaskoczyło. Te wykresy pomogą Ci uzyskać wgląd w zarówno nadchodzące, jak i zaległe zadania. Błyskawicznie sprawdzaj status zadań i projektów ze wszystkich obszarów pracy Twojego zespołu, aby zawsze mieć wszystko pod kontrolą.

2. Zapobiegaj wypaleniu, zanim będzie za późno

Ile godzin pracy czeka Twój zespół w tym tygodniu? W ramach badania Indeks anatomii pracy przeprowadzonego w 2020 roku odkryliśmy, że 87% pracowników wiedzy pracowało do późna, a 7 na 10 osób doświadczyło wypalenia. Upewnij się, że członkowie Twojego zespołu nie są przeciążeni zadaniami, uzyskując informacje o liczbie nadchodzących zadań oraz ich podziale. Zmieniaj przydział zadań według potrzeb lub wykorzystaj te informacje, aby uzasadnić potrzebę zwiększenia liczby pracowników lub wykonawców.

3. Dowiedz się, skąd napływają zlecenia i przewiduj przyszłe potrzeby

Czy zaczynasz odczuwać, że napływające zlecenia wymykają się spod kontroli? Określ ich charakter, aby wiedzieć, jak alokować zasoby i wyznaczać priorytety. Bez względu na to, czy sporządzasz cotygodniowy raport o statusie projektu, czy sporadycznie sprawdzasz, jak wygląda sytuacja, dzięki Uniwersalnemu raportowaniu możesz mieć oko na wszystkie projekty i skuteczniej przewidywać potrzeby.

4. Kontroluj etapy przepływu pracy i identyfikuj wąskie gardła

Uzyskaj ogólny przegląd projektów i etapów, na jakich się znajdują. Czy masz długą listę projektów oczekujących na rozpoczęcie? Możliwość przeglądania pracy według etapu pomoże Ci wyeliminować wąskie gardła oraz wykonywanie zadań na ostatnią chwilę. Teraz możesz identyfikować znaki ostrzegawcze i na bieżąco przekładać terminy, zanim Twój zespół zostanie pochłonięty przez natłok zadań.

5. Trzymaj się budżetu i wiedz, kiedy poprosić o jego zwiększenie

Przekroczenie budżetu przed końcem projektu to częste realia wielu zespołów. Zdarza się również, że liderzy projektów nie wiedzą o tym, że mogą przenieść środki z jednego projektu do innego. Tworząc wykres do monitorowania budżetów możesz szybko rozeznać się, jaki jest szacowany zakres projektu i na bieżąco śledzić wydatki, aby mieć pewność, że każdy projekt jest realizowany w ramach przyjętego budżetu.

6. Skoncentruj uwagę zespołu na zadaniach o największym znaczeniu

Czy analizując pracę na koniec kwartału zdarzyło Ci się dojść do wniosku, że uwaga Twojego zespołu była skupiona na zadaniach o niskim priorytecie? Śledząc priorytet zadań zyskasz pewność, że Twój zespół koncentruje się na pracy o największym znaczeniu i nie traci czasu na zadania mniejszej wagi.

7. Uporządkuj skrzynkę odbiorczą

Jeśli pracujesz w zespole, który śledzi pracę za pomocą zgłoszeń – np. w zespole IT lub sukcesu klienta, z pewnością zależy Ci, aby ich liczba była jak najniższa. Błyskawicznie sprawdzaj ilość otwartych zgłoszeń oraz przypisane im regiony lub działy. Następnie, dokonaj priorytetyzacji tych zgłoszeń wspólnie z zespołem, aby uporządkować skrzynkę odbiorczą.

Wszystkie dane w jednym miejscu

Chcesz uzyskać szczegółowy wgląd w dane swojego zespołu? Rozpocznij korzystanie z Uniwersalnego raportowania już dziś, aby utrzymywać realizację zadań i projektów na właściwych torach.

Would you recommend this article? Yes / No