pl

Uzyskaj wgląd w dane dzięki Uniwersalnemu raportowaniu, aby zwiększyć wydajność zespołu

Przeczytaj ten artykuł w języku francuskim, niemieckim, portugalskim, hiszpańskim, chińskim tradycyjnym, rosyjskim, niderlandzkim, angielskim lub japońskim.

W erze Big Data dysponujemy niewiarygodną ilością informacji. Ile osób widziało daną reklamę, a ile ją kliknęło? Które kampanie przyciągnęły największy ruch i jaki procent tego ruchu skutkował sprzedażą? Dzięki danym możemy znaleźć odpowiedzi na wszystkie te pytania.

Jednak pomimo wszystkich dostępnych pulpitów nawigacyjnych, arkuszy kalkulacyjnych i narzędzi analitycznych, jedno pytanie pozostaje bez odpowiedzi: czy Twój zespół jest na dobrej drodze do osiągnięcia swoich celów?

Na to pytanie pomoże Ci odpowiedzieć Uniwersalne raportowanie. Jest to narzędzie do raportowania dla liderów bezpośrednio połączone z pracą zespołu. Z jego pomocą liderzy mogą wreszcie znaleźć odpowiedź na pytanie: jaki jest status wszystkich prac w mojej organizacji?

Dzięki Uniwersalnemu raportowaniu możesz teraz uzyskać wgląd w najważniejsze inicjatywy i podjąć w związku z nimi działania na cztery sposoby:

Szybko wykrywaj i rozwiązuj problemy

Uniwersalne raportowanie zapewnia liderom wgląd w postępy zespołu w realizacji największych, złożonych inicjatyw firmy. Czy projekty są realizowane zgodnie z harmonogramem, czy są opóźnione? Mając pełny obraz całej pracy wykonanej przez Twój zespół, jesteś w stanie wykryć problemy i odpowiednio zarządzać jego czasem i energią. Zamiast na bieżąco reagować na problemy, możesz działać proaktywnie, optymalizując przepływy pracy.

Twórz pulpity nawigacyjne dla każdego zespołu i inicjatywy, aby monitorować i udostępniać postępy w firmie.

Na bieżąco śledź status zadań i projektów

Jest poniedziałek rano, a dyrektor generalny właśnie poprosił Cię o informacje na temat postępów w dużym projekcie. Czy jest na dobrej drodze? Czy nadal mieści się w budżecie? Ty i Twój zespół spędzacie następny dzień na szukaniu odpowiedzi. O ile w teorii nie trudno jest określić status prac nad kluczowymi inicjatywami, w praktyce nie zawsze tak jest. Praca jest rozproszona w arkuszach kalkulacyjnych, dokumentach, e-mailach i wiadomościach. Zebranie tych informacji i upewnienie się, że są aktualne i dokładne jest często niezwykle żmudnym zadaniem.

Dzięki Uniwersalnemu raportowaniu szybki rzut oka na raport lub pulpit nawigacyjny zapewnia wszystkie potrzebne informacje. Koniec ze stresem i stratą czasu. Możesz nawet udostępnić pulpit nawigacyjny dyrektorowi generalnemu, aby mógł zobaczyć postęp prac. Jeśli coś poszło nie tak, możesz przejść bezpośrednio do danego projektu, zidentyfikować problemy i rozwiązać je zanim przerodzą się w większe.

Równomiernie rozdzielaj zadania

Jednym z najtrudniejszych zadań menedżera zespołu jest dbanie o równomierny i zrównoważony podział zadań. Ma on kluczowe znaczenie – 7 na 10 pracowników umysłowych zadeklarowało, że doświadczyło wypalenia zawodowego w 2020 roku.

Uniwersalne raportowanie umożliwia dokładne przydzielanie zadań. Rozdzielaj zadania na podstawie danych o obciążeniu członków zespołu, upewniając się, że nikt nie ma ich za dużo, ani za mało. Mając do dyspozycji te dane, możesz również uzasadnić prośbę o zwiększenie personelu, jeśli Twój zespół ledwo radzi sobie z bieżącym obciążeniem zadaniami.

Zapobiegaj wypaleniu, szybko sprawdzając podział zadań w zespole

Monitoruj budżety

Często zdarza się, że projekt przekracza budżet, co może być problematyczne. A im większy projekt, tym trudniej tego uniknąć. Dzięki Uniwersalnemu raportowaniu możesz monitorować swój budżet i wydatki w czasie rzeczywistym.

Zamiast wstrzymywać oddech podczas otwierania faktury, możesz po prostu kontrolować wydatkowanie środków i zawsze wiedzieć, w jakim stanie jest budżet. Jeśli zauważysz zbyt duże wydatki, możesz poprosić o zwiększenie budżetu lub zmniejszyć zakres projektu. W obu przypadkach, zamiast reagować po fakcie, możesz wybrać najlepszy sposób działania w oparciu o dostępne informacje.

Używaj Uniwersalnego raportowania, aby otrzymywać aktualizacje w czasie rzeczywistym dotyczące budżetów, postępów i statusu pracy.
Would you recommend this article? Yes / No